Aktuálny čas je 26. Marec 2017, Nedeľa, 23:39


Jazyk:
 SCI-FI - Registrácia 

Pravidlá fóra stránok SCIFI-GUIDE.NET

Registrácia
Fórum SciFi-Guide.net vzniklo za účelom diskusií a stretavania sa sci-fi komunity na Slovensku.
Svojou registráciou potvrdzujete, že budete konať podľa všetkých existujúcich pravidiel fóra a platných zákonov SR.
Členstvo na tomto fóre je bezplatné. Námietky na členstvo, alebo pravidlá budú ignorované.
Každý užívateľ môže mať len jeden účet, viacnásobná registrácia a využívanie viacerých účtov bude mať za následok vylúčenie z fóra.
Pokiaľ chcete zmeniť svoj názov účtu (nick), tak napíšte niektorému z administrátorov.

Užívatelia:

Každý člen je povinný sledovať a brať na vedomie informácie v tejto kategórií a má povinnosť prečítať si a dodržiavať pravidlá fóra. V prípade porušovania pravidiel fóra dostane užívateľ upomienku.
Konto je možné zmazať iba s nulovým počtom príspevkov, inak je možná len deaktivácia konta.
Zakázané je akékoľvek urážanie, osočovanie, rasistické narážky, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, vtipkovanie s tematikou postihnutia, sexuálnej orientácie, náboženstva alebo rasovej diskriminácie, ďalej hanobenie národa, rasy alebo etnickej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá predstavuje podnecovanie k diskriminácií, nepriateľstvu alebo násiliu, musí byť zakázaná zákonom a bude znamenať vylúčenie z fóra.

Vedenie fóra:

Obviňovanie administrátorov, moderátorov, alebo užívateľov bez dôkazov bude znamenať vylúčenie z fóra.
Nežiadajte nikoho z vedenia fóra o udelenie funkcie administrátora, alebo moderátora. Vedenie fóra si všíma užívateľov, ktorý sú prínosom pre toto fórum.
Poradenstvo cez súkromné správy, e-mail, instant messenger (ICQ, MSN, ...) neposkytujeme, na to slúži toto fórum. Nikto z vedenia fóra nemá povinnosť vám robiť podporu cez súkromné správy.
O zamykaní a mazaní tém rozhoduje vedenie fóra. Nepíšte zbytočne do témy, že by ju bolo vhodné zamknúť, presunúť, rozdeliť, spojiť alebo zmazať, použite na to funkciu report a nechajte to na posúdenie niekoho z vedenia fóra.

Zakladanie tém a prispievanie:

Ak idete zakladať novú tému použite vhodný predmet príspevku.
Témy, ktoré založíte pomenúvajte čo najpresnejšie, urýchlite tým aj odpoveď na ne.
Predtým než pošlete správu dôkladne si ju prehliadnite a až potom odošlite. Pomôže to predísť k zbytočným konfliktom, urážkam a pod.
Je zakázané zakladať súkromné témy, ktoré sú určené k diskusii len malej skupine ľudí, takéto temy budú bez upozornenia zamknuté a zmazané.
Navštevník SFG fóra má právo prispievať do ktorejkoľvek témy a vyjadriť tak svoj názor na danú problematiku alebo vec.
Opakované písanie tej istej správy aj po jej zmazaní niekým z vedenia fóra bude považované za porušenie pravidiel fóra.
Nové témy podľa možností vkladajte do správnych kategórii. Pokiaľ téma nebude vo vhodnej kategórií, bude bez upozornenia presunutá do správnej kategórie, do koša, alebo bude zmazaná.
Zakázaný je flamewar, OT, prispievanie príspevkov bez vecného obsahu (smajlíky), krátke odpovede typu "jj" a pod.
Citovat príspevok, ktorý je priamo nad Vašim je zakázane.

Súkromné správy:

Súkromné správy je zakázané využívať na zasielanie osobných údajov, citlivých informácií, reklamy a pod.
Súkromné správy neslúžia ako náhrada za e-mail a nezaručujeme 1000ostupnosť a obnovu v prípade výpadku.
Kapacita súkromných správ je pevne nastavená, nežiadajte od nás zvyšovanie kapacity, nebude vám vyhovené.

Ostatné:

Propagácia webových stránok s podobným, ale aj iným zameraním je zakázaná okrem profilu v kolónke WWW stránka. Toto sa netýka uvádzania odkazov v bežnej diskusii, kde má daný odkaz informačnú hodnotu. Ak sa bude jednať o evidentné zviditeľnenie vašich, alebo cudzích stránok, bude to brané ako reklama a vyhradzujeme si právo takéto príspevky zmazať.
Odoslaním príspevku do diskusného fóra vyjadrujete svoj súhlas s týmito pravidlami a taktiež súhlasíte s prípadným skrátením a úpravou textu v prípade porušovania týchto pravidiel fóra. Všetky príspevky alebo témy, ktoré nebudú v súlade s týmito pravidlami si vyhradzujeme právo zamknúť, presunúť, rozdeliť, spojiť alebo zmazať.
Je zakazane do fora pridavať veľké obrázky (rozlíšenie nad 300x300 px) v BBtagu IMG. Vtedy ho vložte do fóra len ako hypertextovy odkaz, ak na to máte oprávnenia vložte ho ako suborovu prílohu, pri velkých obrázkoch ho zbalte.
Zakazuje sa žiadat o linky na download. Je potrebné si uvedomiť, toto nie je warez forum.
Ak v nejakej teme sa pól roka neprispieva, téma sa presunie do TRASH-u, kde však bude aj nadalej otvorena. Tu bude ďalších 6 mesiacov a ak ani za tu dobu sa do nej neprispeje, následne sa vymaze.

Obrázok postavičky (avatar):

Maximálne rozmery avataru sú 100 x 100 pixlov.
Maximálna veľkosť avataru je nastavená na 30 kB.
Obrázok postavičky nesmie pôsobiť odpudivo ani urážať ostatných členov fóra.
Vedenie fóra si vyhradzuje právo odstrániť obrázok postavičky používateľa, ak porušuje tieto alebo niektoré z pravidiel fóra.

Podpis:

Podpis môže obsahovať maximálne 2048 znakov.
Užívateľom je dovolené používať v podpisoch obrázky nie väčšie ako 360 x 110 pixelov.
Podpis by nemal zaberať na stránke viac ako jeden príspevok. Je povolených maximálne 5 riadkov s veľkosťou písma 12 (default).
V podpise môžete používať tzv. USERBANNERY, ktoré majú rozmery najviac 432x132 pixelov, uživetelia mozu mať najviac 3 userbannery pod sebou.
V podpise nie sú povolené žiadne formy reklamy, výnimkou tohto pravidla je vedenie fóra. Vedenie fóra si vyhradzuje právo odstrániť alebo upraviť podpis používateľa, ak porušuje tieto alebo niektoré z pravidiel fóra. Za porozumenie ďakujeme.


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.